Sağlık

Diyet Meraklılarına Müjde Şefika Günyel’den Lezzetli Yemek Önerileri

Bilindiği gibi özellikle bayanlar tarafından bir beslenme trendi haline gelmiştir. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte pek çok kişi kış aylarında aldığı kiloları diyet tarifleri yiyerek vermeye çalışıyor. Durum böyle olunca ünlü şefler devreye giriyor. Alanında uzman ünlü şef Şefika Günyel, diyetlerini ünlü şeflerin verdiği tariflerle yapmak isteyenler için birkaç öneri paylaştı.

“TEK ÇÖZÜM DENGELEMEK”

Diyet yapmayı sevmediğini net bir şekilde belirten Şef Günyel, “Ben her şeyi yerim. kelime bana lezzetli gelmiyor.yemekleri tutarlı yapmaya çalışırım.mesela evde ailem için yemek pişirirken ya da tv programım için bir menü oluşturduğumda her şeyin sabit olmasını isterim.ağır bir durum varsa Ana yemeklerden önce veya sonra çok hafif tatlarla menüyü tamamlıyorum.Çağın kabusu olan obeziteyi önlemenin tek çaresinin bu olduğunu düşünüyorum.

“HER TEDAVİYİ DENEMEYİN”

Uzman olmayan pek çok kişinin sosyal medyada paylaştığı her çarenin denenmemesi gerektiğini vurgulayan Günyel, “Öncelikle herkesin bünyesi aynı değildir. Limon kimine iyi gelirken, zencefil bir başkasına iyi gelebilir. insanların diyet yaparken yaptıkları en büyük hatadır.Aynı etkiyi göstermeyebilir. Limona alerjiniz yoksa veya tansiyonunuza zararı yoksa yaptığınız her küreye limon eklemenizi tavsiye ederim. Hem vücudunuza hem de beslenmenize büyük faydası olacaktır. Aynı şekilde tarçın da ekleyebilirim.” dedi.

lice-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu