Haber

Bodrum Belediyesi “Gençlik Tarım Kampı” Başvuruları Başladı

Bodrum Belediyesi Tarım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 4 Haziran-6 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Pınarlıbelen Mahallesi Etrim Mevkii’ndeki Garaova Tarım Parkı’nda gerçekleştirilecek olan “Genç Tarım Kampı” başvuruları başladı.

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından gençleri tarımla buluşturmak amacıyla 30’ar kişilik gruplarla 6 dönem halinde düzenlenen Gençlik Tarım Kampı’nın bu yıl 3.’sü yapılacak. 30 Nisan 2023 tarihine kadar 18-40 yaş arası, doğa dostu ve tarımla ilgilenen herkes Bodrum Belediyesi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilir.

Çiftlik kampında neler var?

Gençlerin ilgisini tarıma çekmek ve teşvik etmek amacıyla kurulan kampta; akademisyenler, ziraat mühendisleri, katılımcılara tohumculuk, seracılık, bitkisel üretim, hayvancılık vb. konularda eğitimler veriyor. Bodrum Belediyesi’ne ait yaklaşık 1 yıldır proje ve uygulama çalışmaları yürütülen, 20 bin lavantanın ekildiği 52 dönüm arazide Türkiye’nin dört bir yanından 30 kişilik gençlik ekipleri her sömestr 5 gün. Kampta toprakla buluşturulur. Ayrıca tarım, gıda ve hayvancılık konularında uygulamalı eğitim ve geziler, panoramik Bodrum çeşitliliği ve eğlenceli aktiviteler de kamp programında yer alıyor.

Başvuru formuna ulaşmak için;

https://bodrum.bel.tr/duyuru.php?id=8321/2023_yili_Genclik_ve_Tarim_Kampi_basvurulari_basıldıadresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberanamur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu