Yaşam

Sermiyan Midyat, Bahçeli’yi engelledi: Akıl sağlığım için…

Oyuncu Sermiyan Midyat, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ve bazı spor kulüplerinin Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında “Hükümet istifa etsin” sloganlarına tepkisini eleştirdi. Bahçeli’yi Twitter’da engellediğini belirten Midyat, “Akıl sağlığım için, akıl sağlığım için engelledim” dedi.

Süper Lig gruplarından Kayserispor, Konyaspor ve Alanyaspor tribünlerden yükselen “Hükümet istifa” sloganlarının ardından hükümeti destekleyen açıklamalarda bulundu. Midyat, Kayserispor ve Alanyaspor’a tepki gösteren Sermiyan, “Biz devletiz. Biz halkız. Biz Alanya’yız. Biz Kayseri’yiz. Siz kimsiniz?! Kendini devlet sanan insanlardan kulüpler uzak. 1. Kayserispor” 2. Alanyaspor Unutulmayacaksınız ey yöneticiler!” söz konusu.

Midyat daha sonra Twitter’da Bahçeli’yi, “Akıl sağlığım için, toplum olarak daha fazla kin ve düşmanlık yaratmamak için akıl sağlığım için engelledim” diyerek engelledi.

Midyat, pandemi sürecindeki haklı uygulamalarından dolayı adına tebrik ettiği Sağlık Bakanı Koca için de, “Birini iktidar ya da muhalefet diye eleştirmenin yanlış olduğuna her zaman inanmışımdır. Bu yüzden doğru yöntemleri takdir etmişimdir. Pandemi döneminde Amerika’ya kıyasla ülkemde. İnsanların gerçekten umursadığını düşündüm ve yanılmışım. Üzgünüm. Ve onu tebrik ettiğim için üzgünüm” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu