İzmit’in ‘çadır kent’ Kahramanmaraş’ta yaşam başladı
![](https://karayaziajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/04/izmitin-cadir-kent-kahramanmarasta-yasam-basladi-zQuOdUSx.webp)
KAHRAMANMARAŞ (İGFA) –Depremin ilk gününden bu yana bölgede yardım çalışmaları yürüten İzmit Belediyesi, Kahramanmaraş’ta Çadırlı Yaşam Alanı’nın kurulumunu tamamladı.
Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından hızla harekete geçen; İlk günden bu yana bölgedeki yaraları sarmaya çalışan İzmit Belediyesi, çalışmalarını 6 farklı noktada sürdürüyor.
Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta çadırkent kurulumunu tamamlayan İzmit Belediyesi, depremzedeleri Çadır Yaşam Alanı’nda ağırlamaya başladı.
Bölgedeki çalışmaları yürüten Koordinatör Birol Sağlam, İzmit halkının desteğiyle 6 ayrı noktada bölgede hizmet vermeye çalıştıklarını belirterek, “Kahramanmaraş’taki çadır kentimiz faaliyete geçti. Çadır Yaşam Alanımızda 1 adet çocuk odası, Çınar Akademi ve 2 adet eğitim konteyneri bulunmaktadır.Bu eğitim konteynerleri üniversite öğrencilerinin kullanımına sunulmuştur.Eğitim amaçlı destek verilecektir” dedi.