Haber

İsrail Güçlerinin Cenin Mülteci Kampına Baskını: 6 Ölü

Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’ndaki bir cenaze töreninde İsrail güçleriyle çıkan çatışmada öldürülen bir Filistinlinin cesedini taşıyan Filistinliler, 7 Mart 2023 (Fotoğraf: Ayman Nobani/Xinhua)

JENİN, 8 Mart (Xinhua) — Filistinli ve İsrailli yetkililer Salı günü İsrail’in Batı Şeria’daki Cenin Mülteci Kampına düzenlediği baskında en az altı Filistinlinin öldürüldüğünü söyledi. İsrail baskını, geçen hafta iki İsrailli kardeşin öldürülmesine karışan bir zanlıyı tutuklamayı amaçlıyordu.

Protestocular, 7 Mart 2023’te Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlenen İsrail baskını sırasında İsrail güçleriyle çatışıyor. (Fotoğraf: Ayman Nobani/Xinhua)
İsrail’in Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskın sırasında işaret fişeği atan bir İsrail helikopteri, 7 Mart 2023. (Fotoğraf: Ayman Nobani/Xinhua)
İsrail’in Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskın sırasında bir İsrail askeri aracının yakınında patlayan patlayıcı, 7 Mart 2023. (Fotoğraf: Ayman Nobani/Xinhua)

derincehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu