Haber

Hatay’da bulaşıcı hastalık riskine karşı dezenfekte ve kireçleme

HATAY’da bulaşıcı hastalık riskine karşı görevlendirilen 2 belediye personeli çadırkentlerde ve halka açık alanlarda dezenfeksiyon ve kireçleme çalışmaları yapıyor, çevre temizliği yapıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi sarsan iki büyük depremde 41 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Yüzlerce binanın yıkıldığı ve depremin en sert şekilde vurduğu Hatay’da enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalara ek olarak bulaşıcı hastalıklara karşı da önlemler alındı. Bu kapsamda Gölcük Belediyesi’nin bölgede görevli 248 çalışanı, çadır kentlerde dezenfeksiyon ve kireçlendirme işlemlerini gerçekleştiriyor. Gebze Belediyesi’nin 200 personeli çevre temizliği yapıyor.

Gölcük Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Serkan Aksöz, “Sağlık Bakanlığı Hatay’da ilaçlama ve ilaçlama işini belediyemize verdi. Başkanımız Ali Yıldırım Sezer ile birlikte ekiplerimiz ile çalışmaları yürütmek üzere Hatay’a geldik.” gerekli yerlerde ilaçlama, kemirgen ilaçlaması ve kireçleme yapmaktadır. Halk sağlığının korunması için çalışıyoruz” dedi.

Gebze Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İslam Özdağ, “Depremin ikinci gününde Hatay’da temizlik işlerinin sorumluluğu Belediye Başkanımız Zinnur Büyükgöz’e verildi. Yaklaşık 200 işçi ve araçlarımızla bölgeye geldik. Temizlik çalışmaları başta olmak üzere. Bölgede halk sağlığının korunması ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi adına adım atan Çadırkentlerde, insan kalabalığının olduğu yerlerde temizlik faaliyetleri yürütmeye çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu