Haber

Fenerbahçe-Konyaspor maçındaki sloganlara Bahçeli’den sert tepki!

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, MHP, ülkemizin böylesine hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınıyor.sözünü kullandı.

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle boğuşurken, Fenerbahçe-Konyaspor maçı sırasında tribünlerden “istifa” sloganlarının atılmasını “sorumsuz ve bilinçsiz” olarak nitelendirdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı;

Türkiye’miz son yüzyılın en büyük beyin sarsıntısı felaketiyle boğuşurken, Fenerbahçe-Konyaspor maçında tribünden istifa sloganları atmak sorumsuzluk ve bilinçsizliktir.

‘OYUNA GELMEYİN’ ARA

Galatasaray-Alanyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasında bugün oynanacak maçların ortasında istifa sesleri yükselirse futbol kulüplerimizin oyuna gelip tuzağa düştüğü anlaşılacaktır.

SPORUN KİRLİ SİYASET ARAÇLARINDA KULLANILMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi, ülkemizin böylesine hassas ve acılı günlerinde depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza gösterilen saygısızlığı, sporun kirli siyasette kullanılmasını şiddetle kınıyor.

ACİL ADIMLAR ATILMALI

Maçların seyircisiz veya gerekli tedbirler alınarak oynanması için acil ve gerekli adımların atılması tüm kulüp liderlerinin kaçınılmaz görevidir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.

Geldiğimiz bu seviyede Türk futbolunu rezilliğe, rezalete mahkûm etmek isteyenlere göz yummak mümkün değil.

KAYNAK: HABER7

haber-talas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu