Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İmamoğlu’nun çevrimiçi görüşmesini eleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun parti yetkilileriyle internet üzerinden yaptığı görüşme görüntülerine ilişkin, “Partimizin kongre süreci hızla ilerlerken etik olmayan toplantılara rastlamıyoruz. Partimizin geleneklerine uymayan, hiyerarşisini dikkate almayan.” .

CHP’li Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki muhteşem Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Öztrak, MYK toplantısında ekonomideki gelişme ve artışlara karşı koymak amacıyla aldıkları ve gelecekte alacakları tedbirleri gözden geçirdiklerini söyledi. Öztrak, “Bildiğiniz gibi 81 il başkanımız bu zamları protesto etti. Biz de basın toplantılarıyla bu zamlara karşı çıktık. Biz de ‘Mutfaklar yanarken milletimize küstahlık edenler saraylarında tecelli ediyor’ dedik. Millet iradesinin gereği Meclis tatile çıkmamalı.’ TBMM’mizi de olağanüstü toplantıya çağırma kararı aldık, ardından “Türkiye’deki zamlara ve zulme karşı çıkmaya devam edeceğiz. Milletimizin sesi olmaya ve bu akıma hayır demeye devam edeceğiz. Bugünkü toplantımızda Pazartesi günü eksik olan bazı il ve ilçelerimize de atamalar yaptık” dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztrak, “CHP’deki değişim tartışmaları sürerken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu partinin önde gelen isimleriyle internet üzerinden bir toplantı yaptı. Sızdırıldı. Toplantıyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz? Genelkurmay’ın bu toplantıya bakışı nedir? Genelkurmay’ın bu görüşmeden haberi var mıydı?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Ülke ateş yerine dönmüşken, halk zam ve zulüm altında inlerken ‘Zoom’ demeyi doğru bulmuyoruz. Partimizin kongre süreci hızla ilerlerken, Partimizin geleneklerine uymayan toplantıları etik dışı bulmuyoruz, hiyerarşisini dikkate almıyoruz.Yarışmaya ‘evet’ diyoruz ama partimizin bu süreçte yıpratıldığını doğru bulmuyoruz. Partimizin Genel Başkanı ve 100. yılın CHP’si MYK gemisini zarar görmeden limana yanaştırmakta kararlı, bunu da yapacak.Bir de ‘Genelkurmay biliyor muydu?’ şeklinde bir soru vardı; hayır bilmiyorduk.”

CHP ise Parti Meclisi’ni Pazar günü saat 13.00’te toplama kararı aldı.

kocakoyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu