Haber

Adalet Bakanlığı personelinden Türk Kızılayı’na kan bağışı

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerin ardından bir Adalet Bakanlığı çalışanı bölgedeki ihtiyacı karşılamak amacıyla kan bağışında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bakanlık bünyesinde Türk Kızılayı Kan Bağış Merkezi kuruldu.

Deprem bölgesinde yaraların sarılmasına yardımcı olmak için kan bağışında bulunan işçi, herkesi ihtiyaç oldukça kan bağışına davet etti.

Deprem nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını belirten Hakim Hüseyin Aksoy, “Adalet Bakanlığı personeli olarak Bakanlığımız tarafından düzenlenen kampanyaya elimizden geldiğince destek vererek depremzedelere destek olmaya çalışıyoruz. uzaktan yapabileceğimiz fırsatlardan. Bunu yaptığımız için gurur duyuyoruz. En iyi dileklerimi gönderiyorum.” terimini kullandı.

Herkesi kan bağışına davet eden bakanlık çalışanı Seda Kaya, “Deprem için çok üzgünüz. İnanın burada çok acı hissettik. Biz Adalet Bakanlığı çalışanları olarak elimizden geldiğince elimizden geleni yapıyoruz. Biz de kan bağışında bulunuyoruz. Bağış yapacak herkesi Türk Kızılayı’na davet ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Bakanlık çalışanı Menderes Çelebi, kan bağışının değerine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Bir Adalet Bakanlığı mensubu olarak böyle bir etkinliğin yapılmasından memnuniyet duydum. Gördüğüm kadarıyla büyük bir ilgi var, herkes kan bağışında bulunmak için sıraya girmiş durumda. Bu sevindirici bir nokta. Yani sevindirici bir nokta.” , oradaki insanların her konuda bize ihtiyacı var. Hem kan bağışında bulunarak hem de maddi olarak… Ayni yardıma ihtiyacımız var, ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor.”

habertutak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu