Haber

Kınık’ta gönüllü öğretmenlerden depremzedelere yardım

Kınık’ta görev yapan 27 istekli öğretmen, depremzedelere destek için Kahramanmaraş Türkoğlu bölgesine hareket etti.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından tüm Türkiye bölgedeki depremzedelere yardım için seferber oldu.

Kınık’ta görev yapan 27 gönüllü öğretmen kolları sıvadı. Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki yardım hareketine katılan Kınıklı öğretmenler iki set halinde depodan yardımları indirerek dağıtıma hazırlarken, bir grup istekli öğretmen hazırlanan yardımları araçlarla köylere ulaştırdı.

Depremzedelere yardım için canla başla çalışan istekli öğretmenler, bölgede ulaşılamayan her köye yardım etmeye çalıştıklarını söyledi.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ise Kahramanmaraş bölgesinden dönen 27 gönüllü öğretmenle ilgili, “Depremin ilk günü yola çıkan ve dün gece geri dönen 27 gönüllü öğretmenimiz yardım için canla başla çalıştı. depremzedeler. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün adını verdiği kahramanın adını taşıyan Maraş’ta en değerli öğretmenlerimiz olan meslektaşları depremzedelere yardım elini uzattı. Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve belediyemiz olarak depremzedelerden elimizi çekmeyeceğiz.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberhamur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu