Haber

İran’da başörtüsü takmadığı için dövülen genç kız hayatını kaybetti

İran’da 1 Ekim’de metroda başörtüsü takmadığı için ahlak polisleri tarafından dövülen 16 yaşındaki Armita Garawand’ın hayatını kaybettiği ancak ailesinin bunun kaza olduğunu söylediği bildirildi.

İran’ın başkenti Tahran’da 16 yaşındaki Armita Garawand’ın başörtüsü takmadığı için metroda dövüldüğü iddia edildi ancak Garawand’ın ailesi olayın kaza olduğunu belirtti. Olay sırasında komaya giren 16 yaşındaki Garavend’in 23 Ekim’de beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından İran basını, Garavand’ın tedavi gördüğü Tahran’daki Fecr hastanesinde bu sabah hayatını kaybettiğini duyurdu. Garawand’ın ailesi ise durumuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Norveç merkezli insan hakları örgütü “Hengaw”, 1 Ekim’de Tahran’da metroda 16 yaşındaki Armita Garavand’ın başörtüsü takmadığı ve komada olduğu gerekçesiyle ahlak polisinin saldırısına uğradığını iddia etti. bu yüzden. Ancak Garawand’ın ailesi olayın kaza olduğunu belirtti. Metro istasyonunun güvenlik kamerası görüntülerinde, 16 yaşındaki çocuğun arkadaşlarıyla birlikte metroya bindiği, saniyeler sonra ise arkadaşları tarafından metrodan sürüklendiği anlar görüldü. Görgü tanıkları, kızın bayıldıktan sonra kafasını metrodaki demir korkuluklara çarptığını ifade etti. – TAHRAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu