Teknoloji

Bu iddia çok beğenildi! Elon Musk, Çin Komünist Partisi’nden maaş alıyor

ABD eski Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanı Steve Bannon, Twitter’ın sahibi Elon Musk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bannon, Elon Musk’ın Pekin ve Çin Komünist Partisi’nden (ÇKP) maaş aldığını söyledi. Bannon’ın argümanı, Musk’ın Şanghay’da büyük bir Tesla fabrikası kuracağını açıklamasının ardından geldi.

“ÇKP’ye secde ediyor”

NTV’de yer alan habere göre, dolandırıcılıkla suçlanan Çinli milyarder Guo Wengui’nin ortağı Steve Bannon yaptığı paylaşımda “Çin İçişleri Bakanlığı’na gidip maaşını ödeyen Elon Musk ÇKP’ye secde etti. “

Bannon, yaptığı başka bir paylaşımda da Musk ile ilgili paylaşımlarda bulundu. “Elon Musk nefes aldığı sürece saçma sapan konuşuyor. Twitter’ı iki katına satın aldı. Şimdi Pekin’deki işverenlerinin herkese saldırmasını istiyor.”söz konusu.

Çin hükümetine olan hayranlığını dile getirmesiyle tanınan Musk, ÇKP’nin 100. yıl dönümünde Twitter’da yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Çin’in elde ettiği ekonomik refah ve özellikle altyapıdaki gelişimi gerçekten inanılmaz bir başarı. İnsanları Çin’i ziyaret etmeye ve kendi gözleriyle görmeye davet ediyorum.

tortum-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu